Jak se starat o Váš vůz ošetřený nanokeramikou

Děkujeme Vám, že jste se rozhodli nechat svůj vůz ošetřit špičkovou nanokeramikou Gtechniq ve Vylesteneauto.cz!

Ošetřením Vašeho vozu naše zodpovědnost rozhodně nekončí.

Jsme tu pro Vás i nadále - rádi Vám poradíme, zajistíme vhodné přípravky pro údržbu vozu nebo poskytneme následnou péči.

Pomůžeme i když bude potřeba něco opravit, nalakovat nebo odstranit z laku Vašeho vozu.

Při renovaci laku a aplikaci nanokeramiky striktně dodržujeme veškeré postupy - je pro nás důležité, abyste byli s naší prací spokojeni. 

Nyní se pojďme společně podívat na základní tipy, které je dobré dodržovat, aby Váš vůz zůstal ve výborném stavu co nejdéle. 

 

Tipy pro údržbu

 

1) Alespoň 1 týden vůz nemyjte

Po vyzvednutí vozu čerstvě ošetřeného nanokeramikou se nemusíte bát jezdit v dešti, sněhu nebo soli. Je však důležité vůz alespoň 1 týden neumývat šamponem nebo jinou chemií. Keramika během tohoto týdne ještě vyzrává (o zhruba 20%) a použití agresivní chemie by mohlo tento proces narušit. 

 

2) Základní potřeby pro péči o vůz

Pro péči o vůz Vám postačí kvalitní mycí houba (nedoporučujeme molitanovou), autošampon bez vosku a sušící ručník.  

 

3) STOP kartáčovým myčkám

Nevyužívejte kartáčové myčky - poškozené a špinavé kartáče v kombinaci s agresivní mycí chemií mohou napáchat značné škody na laku, plastových dílech a litých kolech. A to by byla přece škoda...  

 

4) STOP mycímu prášku

Moderní samoobslužné mycí boxy často nabízejí i tlakové mytí práškem, který je smíchaný s vodou. Nečistoty sice fantasticky rychle mizí z laku, ale zároveň si vlastně auto otryskáváte pískem. A to přece nechcete! Aktivní pěna a tlaková voda Vám poslouží dobře a bez rizika.  Než začnete svůj vůz umývat tlakovou vodou, doporučujeme namířit mycí pistoli na několik vteřin někam stranou - pokud někdo před Vámi svůj vůz otryskával pískem, vyplavíte jeho zbytky z hadice a na Váš vůz už se dostane pouze čistá voda. A tak to má přece být. :-) 

 

5) Rychlé umytí - zásadně NESUŠIT!!! 

Pokud vůz potřebujete rychle umýt, využijte samoobslužný mycí box. Po nanesení aktivní pěny chvilku vyčkejte a poté vůz důkladně umyjte tlakovou vodou bez prášku. Postupujte od střechy směrem dolů. Konec mycí pistole přitom držte v rozumné vzdálenosti od vozu - cca. 30 - 40 cm. Pozor dejte na rozpálené brzdové kotouče - pokud je zasáhnete proudem studené vody, mohou se zkroutit. Po rychlém mytí vůz zásadně nesušíme! Může se sice zdát, že je dokonale umytý, ale na laku přesto může být pyl, prach, nebo sůl, kterou si sušením ručníkem nebo jelenicí vetřete do vrchní hydrofobní vrstvy nanokeramiky a vytvoříte si tak zbytečné škrábance.  

 

6) Důkladné umytí, sušení, detailer 

Vůz by měl být ve stínu a lak by měl být na dotek studený. Karoserii nejdříve opláchněte tlakovou vodou. Poté vůz umyjte kvalitní mycí rukavicí (ne molitanovou houbou...) a autošamponem bez vosku. Je vhodné mít 2 rukavice - jednu na karoserii a druhou na litá kola a spodní, nejšpinavější část vozu. Nenechte šampon na laku zaschnout. Pokud šampon během mytí na voze zasychá, oplachujte ho průběžně čistou vodou. Po umytí vůz znovu opláchněte tlakovou vodou a usušte jelenicí nebo sušícím ručníkem. Pokud Vám mycí houba nebo sušící ručník během práce spadnou na zem, je dobré je dále nepoužívat, nebo až po velmi důkladném proprání čistou vodou. Pokud chcete zvýraznit lesk vozu je dobré použít sealant/detailer ve spreji, určený pro nanokeramiku. Pokud detailer nemáte, rádi Vám ho doporučíme a nebo seženeme. Detailer stačí nastříkat na suchý vůz a ihned rozleštit novou mikrovláknovou utěrkou. Vozy ošetřené nanokeramikou se nevoskují a ani nijak neleští. Vosk by neměl být obsažený ani v autošamponu nebo detaileru.

 

7) Nechávám vůz ručně umýt v profesionální myčce

Pokud svůj vůz svěřujete na mytí a údržbu profesionální automyčce, předem je upozorněte, že máte automobil ošetřený nanokeramikou. Ke každému vozu dáváme kartičku se zárukou a také prospekt, ve kterém jsou všechny produkty, které jsme na Váš vůz použili. Předejte ho společně s vozem obsluze myčky, která by tak měla přesně vědět, jakou chemii a přípravky při údržbě Vašeho vozu použít. Vozy ošetřené nanokeramikou se neleští a nevoskují. Při převzetí si svůj vůz pečlivě zkontrolujte.  

 

8) Nemám kde svůj vůz pečlivě umýt

Pokud nemáte vhodný prostor a nebo čas svůj vůz umýt, můžete ho klidně svěřit nám. Zajišťujeme i pick up servis a rádi se o Váš vůz postaráme.  

 

9) Značkový servis 

Značkový servis chce obvykle vrátit vůz čistý. Ručním mytím se však nikdo nezdržuje a tak Váš vůz nejčastěji skončí v kartáčové myčce. Upozorněte při předání svého vozu do servisu, že je ošetřený nanokeramikou a že si nepřejete, aby byl v servisu umytý. Ušetříte si tak spoustu starostí a Váš vůz Vám bude vděčný.   

 

10) Asfalt, brzdný prach, barva 

Pokud se na Váš vůz dostal asfalt, brzdný prach, barva, tmel ze stavby nebo jiná kontaminace, nepokoušejte se je nikdy odstranit z laku silou, ředidly nebo houbičkami na nádobí. Obraťte se na nás - rádi Vám poradíme a nebo provedeme opravu.  

 

11) Záruka, dekontaminace, doplnění hydrofobní vrstvy

Každá nanokeramika od nás má automaticky záruku. Všechny vozy dostanou kartičku se sériovým číslem lahviček nanokeramiky, které jsme na daný vůz použili. Samotná nanokeramika má životnost 2, 5 a nebo 9 let. Všechny vozy jsou u nás uloženy v systému a tak přesně víme, jakou keramiku jsme na který vůz aplikovali. Aby Vám záruka platila, je nutné se u nás alespoň jednou za rok zastavit na dekontaminaci a doplnění hydrofobní vrstvy, která je měkčí, má na starosti odvod nečistot a vody a kryje samotnou nanokeramiku. Hydrofobní vrstvu je možné doplnit a nebo zcela obnovit, což je doporučeno jednou za 2 roky. 

Pokud si s něčím nevíte rady, obraťte se na nás! :-) 

www.vylesteneauto.cz

info@vylesteneauto.cz

+420 777 28 39 16

 

Pokud hledáte vhodné produkty na údržbu Vašeho vozu, můžete se podívat sem: 

Mycí rukavici najdete tady:

https://hezkeauto.cz/produkt/wm2-microfibre-wash-mitt-myci-rukavice/

Kvalitní šampon:

https://hezkeauto.cz/produkt/gwash-ph-neutralni-autosampon/

Utěrky na sušení:

 https://hezkeauto.cz/produkt/mf1-zeror-mikrovlaknova-uterka/

Keramický sealant na sušení a výživu keramiky:

https://hezkeauto.cz/produkt/c2-liquid-crystal-keramicky-nanosealant/

 

Pokud byste si s čímkoliv nevěděli rady, ozvěte se nám! :-)