Triumph TR3 - vícekroková renovace laku

Neobvyklá auta nás vždy bavila a o to větší radost jsme měli, když k nám s chraplavým zvukem dorazil tento tradiční britský sporťák - Triumph TR3, nalakovaný zářivou rudou barvou. Moc se nám líbil jeho chraplavý zvuk, blyštivý motor a neskutečně přesné řazení - každá rychlost zapadne přesně na své místo s hlasitým kovovým cvaknutím. Ale pojďme se podívat na lak. 

 

Při prohlídce jsme zjistili, že lak je poněkud hrubý, plný různých škrábanců a oxidace. 

Po pečlivé dekontaminaci a ručním mytí jsme se mohli pustit do toho, na co se specializujeme - na vícekrokovou renovaci laku. 

Celou karoserii vždy proměříme, zalepíme všechny ostré hrany nebo případně místa, kde může být lak již z minulosti poškozený, zalepíme spodní část oken, kam by se mohl dostat prach a demontujeme vše, co nám usnadní práci. 

Podobné vozy samozřejmě leštíme vždy pouze excentrickými leštičkami, které máme asi v 6 velikostech. Je to šetrné pro lak a bezpečné, protože tímto způsobem leštíme za malých teplot a bez hologramů. 

Po prvním kroku, který jsme na určitých místech museli zopakovat i 6 krát, následují ještě další dva - první z nich lak vyhladí a zbaví stop po odstranění škrábanců a oxidace. Finální krok jedeme na malé otáčky a používáme extra jemný kotouč a leštěnku určenou na výstavy automobilů. Výsledek je krásně lesklý povrch bez poškození a škrábanců, vysoký lesk, ale hlavně pouze minimální úběr laku. Leštění tedy můžeme v budoucnu i několikrát zopakovat, pokud by to bylo potřeba. Důležité je ještě říct, že používáme výhradně leštěnky bez plničů a silikonu - to znamená, že lak zůstane v perfektním stavu opravdu dlouho. 

 

V rámci našeho balíčku jsme ošetřili také kola, motor, všechna skla a zrcátka. 

Jako ochranu jsme zvolili špičkový vosk s příměsí keramiky, který má životnost až 2 roky, přináší kvalitní ochranu a vysoký lesk. Mytí bude také hračkou - tento vosk skvěle odvádí vodu a nečistoty. 

Pokud Vás naše práce zaujala, neváhejte se nám ozvat a nebo se můžete nezávazně zastavit na konzultaci. 

A zde se můžete na zářivý Triumph mrknout na našem videu: 

https://www.youtube.com/watch?v=2MRuVxhsAe0 

Jak se Vám Triumph líbí? Vyrazili byste s ním třeba na rande