VW KDF 1940 - čištění, dekontaminace, ošetření nano sealantem

Jsou stroje, které bychom u nás úplně nečekali. To je případ tohoto úžasného VW KDF z roku 1940, které si k nám přijelo pro celkové čištění, dekontaminaci a ochranu karoserie. 

 

KDF bylo celkem špinavé, hrubé a plné nečistot. Mytí a dekontaminaci jsme tentokrát vzali úplně od podlahy - podlaha je totiž dřevěná a jde demontovat, stejně jako všechny sedačky. Stačí povolit několik křídlových matek. 

Po důkladném vymytí celé karoserie, podvozku a střechy, jsme provedli chemickou dekontaminaci, vůz šetrně usušili, vyfoukali vzduchem a ošetřili kvalitním sealantem s příměsí keramiky. Překvapilo nás, jak se lak vyčistil, získal hned sytější barvu a také je mnohem hladší než na začátku. 

Pozornost jsme samozřejmě věnovali také všem doplňkům - pneumatikám, litým kolům, sklům, které jsme strojně vyleštili i se zrcátky a ochránili je nano tekutými stěrači. Nevynechali jsme ani lopatu, kanystr a dvě pušky, které jsou v držáku za předními sedadly. 

Všechny plechy samozřejmě dost řežou, což je prima, když nemáte aktuální tetanovku...

 

 

  

  

Pokud se chcete podívat, co jsme s KDF provedli, mrkněte se na naše video: 

https://www.youtube.com/watch?v=X-uWnkLLk1A 

Jak se Vám tento stroj líbí? Nemáte při pohledu na něj touhu napadnout nějakou zemi? Ne? To je v pořádku, od toho jsou tu teď jiní lidé...